
2023.05.17. |
A Magyar Szarvasmarha Tenyésztők Szövetsége 1999-ben Csukás Zoltán professzor emlékére díjat alapított, amelyet 2023-ban szakmai tevékenységének elismeréseként Veres Zoltán, a Génbank-Semex Magyarország Kft. ügyvezetője érdemelte ki.
Veres Zoltán 1964-ben született Békéscsabán. Gyermekkorát Mezőhegyesen élte, szülei a cukoriparban dolgoztak. Két nagykorú fiú édesapja.
Baranyai Sándor a Magyar Szarvasmarhatenyésztők Szövetsége elnöke és Veres Zoltán
Fotó: Csatlós Norbert
A kabai cukorgyár felépítése okán költöztek Kabára, ahonnan a Debreceni Agrártudományi Egyetemre vitte érdeklődése a mezőgazdaság iránt.
1989-ben visszatért Mezőhegyesre, állattenyésztési gyakornokként kezdett a Mezőhegyesi Mezőgazdasági Kombinát egyik tehenészetében. Hamar kinevezték a Peregi kerület állattenyésztőjének, ott a toll liba és tejelő szarvasmarha tartás mellett takarmánytermesztésben is jártasságot szerzett, majd a Ménesbirtok átszervezésekor megkapta a szarvasmarha ágazat igazgatásának lehetőségét.
1993. márciusában, dr. Török Imre hívására elhagyta a Ménesbirtokot és a Génbankban kezdett sales managerként. 2002. óta a vállalat ügyvezetője, 2005 januárjától a 100%-ban a Semex által kivásárolt Génbank-Semex Magyarország Kft ügyvezetője.
Veres Zoltán az egyik tenyészbikájukkal
Fotó: Génbank-Semex Magyarország Kft.
Munkássága alatt a legfiatalabb, egyben legkisebb piaci részesedésű mesterséges termékenyítő állomás a legnagyobb hazai forgalmazó lett.
Mindig hangsúlyozta: a siker elsősorban elkötelezett és kiváló munkatársainak köszönhető.
Büszke arra, hogy 2011. és 2013. években levezényelhette a Génbank korszerűsítését és bővítését, mellyel létrejött Európa egyik legmodernebb genetikai és üzleti központja.
A Holstein-Fríz tenyésztők Egyesületének elnökségi tagja, később a felügyelőbizottság tagja, majd 2010. októberéig annak elnöke. A MÁSZ Felügyelőbizottságának tagja.
A HFTE Szakbizottságának munkájában már a kilencvenes évek közepe óta részt vesz, a tenyészértékbecslési bizottságban is aktívan dolgozott.
A Magyartarka Tenyésztők Egyesületével 2005-ben írta alá az együttműködési megállapodást, mely a mai napig azzal az örömmel tölti el, hogy részt vehet veszélyeztett nemzeti kincsünk tenyésztési programjának fenntartásában.
A Kaposvári- és Debreceni Egyetemen rendszeresen tart előadásokat a fiatal generációnak, a Debreceni Egyetem 2019-ben szakmai munkásságát tiszteletbeli docensi címmel ismerte el.
Forrás:
magyarmezogazdasag.hu